Terapia uzależnień – Poznań

Uzależnienia są bardzo wyniszczające i potrafią wpływać na wszystkie aspekty życia danej osoby. Z tego powodu warto zgłosić się po pomoc do specjalistów, którzy posiadają sprawdzone rozwiązania, mogące wspomóc powrót do normalnego funkcjonowania. Prowadzimy terapię uzależnień w Poznaniu. Korzystamy ze skutecznych metod terapeutycznych i jesteśmy wyrozumiali, niezależnie od sytuacji klienta. 

 

Terapia uzależnień w Poznaniu – alkohol

Największym odsetkiem osób uczęszczających na terapie uzależnień (Poznań) to osoby borykające się z problemami alkoholowymi. Choroba alkoholowa jest niestety bardzo wyniszczająca – zarówno psychicznie, ale też fizycznie oraz finansowo. Nie można też zapominać o osobach tzw. współuzależnionych, czyli bliskich cierpiących przez uzależnienie danego człowieka. Prowadzona przez nas terapia uzależnień (Poznań) polega na cyklicznych konsultacjach. Podczas trwania terapii uzależnień (Poznań) specjalistka przeanalizuje sytuację klienta oraz będzie dążyć do wypracowania pewnych metod, na swój sposób narzędzi, umożliwiających uporanie się ze skłonnościami do nadmiernego picia. Najczęściej są to spotkania grupowe, choć można także korzystać z indywidualnej terapii uzależnień w Poznaniu.

 

Terapia uzależnień Poznań – inne uzależnienia

Mimo wysokiego odsetka alkoholizmu wśród osób uzależnionych, nie tylko alkohol jest problemem współczesnego świata. Pomagamy więc ludziom uzależnionym od substancji psychoaktywnych (narkotyków, leków). Zwykle mechanizmy działające w tym przypadku są takie same, jak w chorobie alkoholowej. Nieco inaczej, lecz nadal podobnie jest w przypadku uzależnień behawioralnych, a więc nawyków, takich jak nadmierne granie w gry, hazard czy zaburzenia odżywiania. W każdym przypadku chętnie Ci pomożemy, niezależnie od Twojej sytuacji a terapie uzależnienia (Poznań) dostosujemy do Twoich potrzeb. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i każdą osobę traktujemy indywidualnie, nawet w grupowej terapii uzależnień w Poznaniu. Wiemy, że każdy człowiek ma swój bagaż i akceptujemy wszystkich uzależnionych chcących zapanować nad swoim życiem i zachowaniami.

Terapia uzależnień Poznań, skontaktuj się z nami po pomoc już dziś!

 

Czym w ogóle jest uzależnienie?

Nazywa się tak stan psychiczny i fizyczny, który wiąże się ze stałym lub okresowym przymusem wykonania danej czynności lub spożycia konkretnej substancji. Termin jest ściśle połączony z utratą kontroli, która objawia się na przykład zaniedbaniem relacji z bliskimi, nierozsądnym wydawaniem pieniędzy (najczęściej na zakup danej substancji) czy irracjonalnymi zachowaniami, skierowanymi na przymus zażycia substancji lub wykonania czynności. Uzależnienie to choroba, którą można leczyć, dlatego jeśli borykasz się z takim problemem, terapia uzależnień (Poznań) będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Terapia uzależnień Poznań – zapraszamy!