Muzykoterapia

Poznań (Jeżyce)

Muzykoterapia to forma terapii, która wykorzystuje muzykę jako narzędzie do poprawy zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego. Jest to praktyka kliniczna, która łączy elementy muzyki, psychologii i terapii, mając na celu poprawę samopoczucia i jakości życia pacjentów.

W trakcie sesji muzykoterapeutycznych, wykwalifikowany muzykoterapeuta pracuje z pacjentem, używając różnych technik muzycznych, takich jak granie na instrumentach, śpiew czy słuchanie muzyki. Terapeuta dostosowuje te techniki do indywidualnych potrzeb i celów pacjenta.

Muzykoterapia jest używana w różnych kontekstach, w tym w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne, jak depresja, lęki czy schizofrenia. Jest także stosowana w leczeniu osób z problemami neurologicznymi, takimi jak choroba Parkinsona czy afazja. Dodatkowo, muzykoterapia może być skutecznym narzędziem w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, jak autyzm.

 

Muzykoterapia Dogłębna-Komórkowa wykorzystuje naturalną falę dźwiękową. Jest nowo odkrytą skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Opiera się na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Angel /Romanowską/, które powstały m.in. na podstawie badań nad dźwiękiem, przeprowadzonym w USA i Francji. Terapia dźwiękiem kamertonów to seans terapeutyczny, mający na celu poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego. Podczas seansu, w sferze ciała następuje dostrojenie do częstotliwości balansu, czyli częstotliwości zdrowia narządów wewnętrznych i układów w organizmie, utrzymując tym samym stan równowagi oraz harmonii. Dodatkowo występuje działanie na psychikę-Umysł, przynosząc uspokojenie, wyciszenie, prowadząc do relaksu.Zalecana szczególnie w leczeniu depresji i uzależnień

Usługa Kwota
Kamertony - Terapia dźwiękiem 100 zł / 30 min
Kamertony - Terapia dźwiękiem 200 zł / 60 min