DEPILACJA LASEREM DIODOWYM

Karta informacyjna
Depilacja laserowa jest zabiegiem opartym o fizykalne oddziaływanie energii promieniowania świetlnego na tkanki. Wiązki promieni pochłaniane są przez zawartą we włosie melaninę (barwnik), dzięki czemu jest on niszczony wraz z korzeniem, co uniemożliwia jego wzrost w przyszłości. Ponieważ korzeń pochłania więcej energii niż otaczające go tkanki (skóra), jego temperatura rośnie szybciej i przy odpowiednim doborze parametrów jedynie on ulega zniszczeniu.
Laser usuwa jedynie włosy znajdujące się w momencie zabiegu w tzw. fazie aktywnego wzrostu (anagen), stąd też konieczność wykonania serii kilku zabiegów w około 6- tygodniowych odstępach.

Metoda depilacji laserowej pozwala na eliminację zbędnego
owłosienia z dowolnej części ciała (górna warga, podbródek, plecy, klatka piersiowa, brzuch, przedramiona, linia bikini, uda, łydki etc.). Szczególnie polecana jest pacjentom z zaburzeniami endokrynologicznymi (hormonalnymi), w przebiegu których pojawia się nadmierne owłosienie oraz osobom, u których po zastosowaniu tradycyjnych metod depilacji pojawiają się stany zapalne i objawy wrastania włosków.
Depilacja laserowa dedykowana jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Przed zabiegiem:
Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
Należy pamiętać, aby nie opalać się (słońce, solarium) 1 miesiąc przed zabiegiem. Zabiegu nie wykonuje się u osób z opalenizną. Nie należy wyrywać włosów (woskowanie, pęseta, depilator mechaniczny) minimum 4 tygodnie przed zabiegiem
i stosować kremów depilujących przynajmniej na tydzień przed zabiegiem.
Nie należy pić ziół uczulających na słońce (dziurawiec, nagietek) oraz stosować kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C, itp.
Koniecznie należy poinformować osobę wykonującą zabieg o przyjmowanych lekach, w tym zwłaszcza o antybiotykach, lekach przeciwdepresyjnych.

Zabieg:
Podczas zabiegu ogolona uprzednio skóra pokryta zostanie przezroczystym żelem ułatwiającym poślizg końcówki roboczej oraz odprowa-dzanie ciepła. Z chwilą dotknięcia do skóry końcówki roboczej poczuje Pani/Pan wyraźny chłód stopy
chłodzącej. Osoba wykonująca zabieg uruchomi następnie laser, przesuwając jednocześnie stopę roboczą po skórze. W zależności od grubości i barwy włosów może Pani/Pan odczuwać niewielki ból, określany zwykle jako „drobne ukłucia”. W przypadku okolic szczególnie wrażliwych i grubych ciemnych włosów (np. okolice
łonowe) odczucia te mogą nieznacznie się nasilić. W rzadkich przypadkach szczególnie wrażliwych osób wykonujący zabieg może zmniejszyć dawkę energii. Możliwe jest również znieczulenie skóry kremem znieczulającym (EMLA, Swiss Medical)

Przeciwwskazania:
– ciąża i karmienie piersią
– aktywna łuszczyca
– reakcje fotoalergiczne w przeszłości i aktualne zażywanie leków fotouczulających
– świeża opalenizna
– choroba nowotworowa
– wirus opryszczki na obszarach zabiegowych
– skłonność do tworzenia bliznowców

Po zabiegu:
Zaczerwienienie i obrzęk skóry po zabiegu są zjawiskiem normalnym. U osób z ciemną karnacją mogą pojawić się przemijające przebarwienia skóry. Skórę na obszarze zabiegowym należy zabezpieczać przed słońcem (sun bloker) przez min. 2 tygodnie.

Ilość zabiegów:
Jednokrotny zabieg usuwa jedynie włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu. Statystycznie jest to ok. 20 proc. włosów. Dlatego całkowita depilacja wymaga kilkakrotnego (5-7) poddania się zabiegowi. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku włosów ciemnych.

Działania niepożądane:
W rzadkich przypadkach stany zapalne wywołane efektem termicznym, przebarwienie.

Sprzęt:
Pracujemy na laserach diodowych niemieckiej firmy Asclepion:
MedioStar NeXT. Są one obecnie najsilniejszymi, najskuteczniejszymi, a przy tym całkowicie bezpiecznymi, laserami dostępnymi na rynku. MedioStar NeXT posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S.FDA (Ford & Drug Administration) respektowany na całym świecie oraz deklarację zgodności CE w zakresie bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i ochrony środowiska. MedioStar NeXT usuwa niechciane włosy na stałe w sposób bezinwazyjny, nie uszkadzając skóry.