Masaż tkanek głębokich wpływa korzystnie na uwalnianie przewlekłych napięć mięśniowych. Poprzez stopniowe opracowywanie struktur tkankowych efektywnie oddziałuje się na najgłębsze warstwy tkanki mięśniowej, ścięgien i powięzi. Masaż tkanek głębokich wpływa na zmniejszenie ciśnienia krwi i częstości skurczów serca oraz obniżenie poziomu hormonów stresu poprawiając nastrój i relaksację.

Manualny drenaż limfatyczny jest unikalną, delikatną techniką masażu skóry, która wspomaga odprowadzanie limfy z miejsca drenowanego do miejsca spływu chłonki. Stosowany jest głównie w redukcji obrzęków i żylaków, ale również w kosmetyce jako zabieg ujędrniający i zwiększający elastyczność skóry. Oprócz poprawy krążenia limfatycznego, manualny drenaż limfatyczny poprawia również przepływ krwi w żyłach głębokich i powierzchownych.

Terapia punktów spustowych jest formą terapii uciskowej, w której stosuje się bezpośredni nacisk na określone punkty zlokalizowane w obrębie wrażliwej tkanki mięśniowej, aby zmniejszyć napięcie mięśni i złagodzić ból.

Terapia manualna wykorzystuje specjalistyczne techniki diagnostyki i leczenia nakierowane na wykrywanie i terapię zaburzeń w obrębie stawów, więzadeł oraz mięśni. Terapia manualna znajduje zastosowanie w:
zmniejszaniu ograniczeń zakresów ruchów,
zwalczaniu dolegliwości bólowych,
leczeniu dysfunkcji stawowych i mięśniowo-powięziowych,
terapii urazów.

Plastrowanie dynamiczne polega na naklejaniu na ciało zgodnie z określonymi zasadami nierozciągliwych lub elastycznych taśm. Taśmy te mają na celu regulację napięcia mięśniowego w miejscu aplikacji. W ten sposób pozwalają zmniejszyć ból, nadwrażliwość na dotyk, a jednocześnie zwiększyć zakres ruchu i siłę mięśni mimo dolegliwości.

Masaż relaksacyjny opiera się na gładkim, delikatnym, płynnym stylu, który sprzyja ogólnemu relaksowi, łagodzi napięcie mięśniowe, a także poprawia krążenie i zakres ruchów. Głównym celem terapii jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie.

Masaż sportowy jest intensywną formą masażu polegającą na stymulacji mięśni i poprawy ich ukrwienia. Celem masażu sportowego jest zapobieganie niekorzystnym objawom, które mogą powstać w wyniku przeciążeń powstających podczas uprawiania sportu. Stosowany jest zarówno przed, jak po wysiłku fizycznym.